«ОПЕРАТОР РИНКУ» ЧЕКАЄ НА ЗАТВЕРДЖЕННЯ ОНОВЛЕНОЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА

21.05.2021

Державне підприємство «Оператор ринку» подало на розгляд Кабінету Міністрів України оновлену Стратегію розвитку підприємства та чекає на її затвердження найближчим часом. Про це в ході Carpathian Oil & Gas Conference 2021 заявив в.о. директора ДП «Оператор ринку» Роман Сутченко.

«Ми знаходимося в стані корпоратизації і плануємо завершити процес перетворення в акціонерне товариство у ІІІ кварталі 2021 року. У 2023 році плануємо бути активним гравцем у сфері надання клірингових послуг відповідно до вимог українського законодавства. Протягом наступного року маємо намір завершити всю необхідну підготовчу роботу», - наголосив Р.Сутченко.

І додав, що в цьому напрямку «Оператор ринку» розраховує на об’єднання  зусиль із Українською енергетичною біржею, з якою в підприємства підписаний Меморандум про співпрацю.

За словами Романа Сутченка, market coupling «Оператор ринку» планує реалізувати в два етапи: спочатку запровадити торгівлю електричною енергією між Україною і Молдовою, а згодом з іншими державами Європи. Але, безумовно, першим кроком має бути технічна синхронізація та спільні правила щодо розподілу потужності транскордонних перетинів.

У цьому році підприємство посилено працює над впровадженням механізмів прозорості відповідно до регламенту ЄС REMIT. ДП «Оператор ринку» крім спостереження за роботою  РДН і ВДР, планує стати зареєстрованим механізмом звітності і впровадити платформу для публікації інсайдерської інформації.

«В оновленій стратегії розвитку підприємства ми також заявили про намір проводити електронні аукціони з купівлі-продажу електроенергії за двосторонніми договорами. У Європі багато прикладів, коли оператори ринку проводять такі торги, тому ми маємо намір скористатися таким досвідом», - зауважив в.о директора ДП «Оператор ринку».

Нормальною європейською практикою є можливість учасників ринку обирати на якому саме майданчику укласти форвардний або фючерсний контракт. Водночас з цим, нещодавно в Європі ще були  приклади існування єдиного майданчика для торгівлі за двосторонніми договорами (наприклад Бельгія, Швейцарія, Болгарія, Словенія, Греція).

«На сьогодні такі країни вже запровадили мультибіржову торгівлю. Це дає можливість зменшити сукупні витрати учасників ринку за рахунок конкуренції майданчиків і, як наслідок, всі виграють. Переконані, що впровадження електронних аукціонів за двосторонніми договорами на майданчику «Оператора ринку» підвищить прозорість та ліквідність ринку двосторонніх договорів, сприятиме розвитку здорової конкуренції. І головне – за рахунок ліквідації прив’язки до індексів РДН більш стабільною стане крива ціни на спотовому ринку», - резюмував Роман Сутченко.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал https://t.me/MarketoperatorUA  і першими знатимете про новини ринку електричної енергії.