Працюємо 24/7
Інформація щодо Фіксованого платежу за участь на РДН/ВДР та Платежу за здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР у 2020 році

Відповідно до частини шостої статті 51 Закону України «Про ринок електричної енергії» фінансування діяльності оператора ринку здійснюється за рахунок учасників ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку відповідно до правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку.

Правилами ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, затвердженими постановою НКРЕКП від 14 березня 2019 року № 308, визначено, що вартість послуг оператора ринку, які надаються на РДН/ВДР, складається із:

1) Фіксованого платежу за участь на РДН/ВДР (цільовий платіж за послуги з підтримки (обслуговування) та надання права на користування програмним забезпеченням Оператора ринку).

Фіксований платіж за участь на РДН/ВДР оплачується щомісяця у вигляді повної попередньої оплати;

2) Платежу за здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР.

Платіж за здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР оплачується щоденно за результатами проведених торгів на РДН/ВДР.

Відповідно до Порядку розрахунку розміру фіксованого платежу за участь на РДН/ВДР та тарифу на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР, що є додатком 9 до Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, передбачено, що оператор ринку розраховує та погоджує з Регулятором розміри фіксованого платежу за участь на РДН/ВДР та тарифу на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР.

Розмір фіксованого платежу за участь на РДН/ВДР та тарифу на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР погоджується постановою НКРЕКП.

Відповідно п. п.1 п. 3. 5. додатку 9 до Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку розміри фіксованого платежу за участь на РДН/ВДР та тарифу на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР на 2020 рік погоджені постановою НКРЕКП від 13.12.2019 №2770 із змінами (постанова НКРЕКП від 22.07.2020 №1437):

- фіксований платіж за участь на РДН/ВДР – 3 269,46 грн (без ПДВ);

- тариф на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР – 3,03 грн/МВт•год (без ПДВ).