Про "Оператора ринку"

Про нас

Державне підприємство «Оператор ринку» утворене у відповідності до Закону України «Про ринок електричної енергії» 17 квітня 2019 року. Підприємство є одним з основних виконавців зобов’язань, які взяла на себе Україна в рамках підписаної Угоди по асоціацію з Європейським союзом.

«Оператор ринку» як адміністратор індикативного ринку електричної енергії відповідає за організацію купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку, допомагає забезпечити баланс між попитом на пропозицією. Підприємство працює 24/7 та щоденно здійснює банківські розрахунки на відповідних сегментах ринку.

Ринок «на добу наперед» та внутрішньодобовий ринок запрацювали в Україні 1 липня 2019 року – у день старту реформи ринку електричної енергії. Це окремі сегменти оптового ринку електричної енергії. На ринку «на добу наперед» купівля-продаж електроенергії здійснюється на наступну добу за днем проведення торгів. На внутрішньодобовому ринку купівля-продаж електроенергії здійснюється безперервно після завершення торгів на ринку «на добу наперед» та впродовж доби фізичного постачання електроенергії.

Підприємство діє на основі правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, які затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. У своїй діяльності «Оператор ринку» керується Статутом, затвердженим Кабінетом міністрів України, та Антикорупційною програмою.


ДП "Оператор ринку"

м. Київ, вул. Симона Петлюри, 27, т. 205-01-61, e-mail: kanc@oree.com.ua
При передрукуванні матеріалів посилання на веб-сайт ДП "Оператор ринку" обов'язкове