Працюємо 24/7
З 24 ЛЮТОГО ОПЛАТА ПОСЛУГ «ОПЕРАТОРА РИНКУ» ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЕСКРОУ РАХУНКІВ

З 24 лютого 2020 року кошти за здійснення операцій купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу на перед» та внутрішньодобовому ринку автоматично списуватимуться з ескроу рахунків покупців та продавців електроенергії. Відповідний договір 20 лютого 2020 року підписали ДП «Оператор ринку» та уповноважений державний банк ринку електричної енергії АТ «Ощадбанк».

«Оператор ринку» заздалегідь  звертається до покупців та продавців електричної енергії: з 24 лютого 2020 року на Ваших ескроу рахунках має бути достатньо коштів, необхідних для покриття вартості купованої електричної енергії на майданчику «Оператора ринку»:

  • у разі купівлі електричної енергії – заявленої учасником РДН/ВДР вартості купованої електричної енергії та вартості послуг ДП «Оператор ринку» із здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР (з урахуванням ПДВ)
  • у разі продажу електричної енергії – вартості послуг ДП «Оператор ринку» із здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР (з урахуванням ПДВ)

Увага! З 24 лютого 2020 року автоматичне списання коштів з ескроу рахунків відбуватиметься за здійснення операцій з купівлі-продажу електроенергії на ринку «на добу наперед» (торги на 25.02.2020), а з 26 лютого 2020 року – також на внутрішньодобовому ринку (торги за 25.02.2020).

На даний час платіж за здійснення операцій з купівлі-продажу на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку оплачується самостійно покупцями та продавцями електричної енергії за результатами проведених торгів на підставі рахунків-фактур, що формуються у програмному забезпеченні «Оператора ринку».

Автоматичне списання вартості послуг ДП «Оператор ринку» із здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР з ескроу рахунків спростить адміністрування фінансових розрахунків.

«Оператор ринку» перше і поки єдине державне підприємство в Україні, яке з 1 липня 2019 року впровадило і здійснює платежі за акцептовану на РДН і ВДР електроенергію через рахунки ескроу.

Довідково: Ескроу рахунок чи умовний рахунок зберігання - це поточний рахунок, де кошти зберігаються до виконання всіх зобов’язань за договором обома сторонами. При цьому, особливістю ескроу рахунку є те, що ані власник рахунку, ані інша сторона договору не можуть безпосередньо розпоряджатися коштами, які знаходяться на такому рахунку, до моменту настання умов, визначених договором.